Medarbejdere

Peter Westphael
Teaterleder

Tel.nr.: 87 10 19 02

Email: peter@rt.dk

Tine Eibye
Producent/leder af Talentskolen

Tel.nr.: 87 10 19 03

Email: tine@rt.dk

Karin Ravn Misser
Produktionsleder

Tel.nr.: 87 10 19 01

Email: karin@rt.dk

Martin Gundesen
Pr- og kommunikationsansvarlig

Tel.nr.: 87 10 19 04

Email: martin@rt.dk

Palle Bach Pedersen
Grafisk designer/bygger

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: palle@rt.dk

Jette Borup
Administrator

Tel.nr.: 87 10 19 07

Email: Jette@rt.dk

Henriette Bay
Bogholder

Tel.nr.: 87 10 19 00/22 69 80 66

Email: henriette@rt.dk

Ania Rasmussen
Sekretær/billetsalg

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: ania@rt.dk

Line Sørensen
Projektkoordinator

Tel.nr.: 87 11 19 00

Email: line@rt.dk

Kurt Bremerstent
Skuespiller/instruktør/scenograf

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: kurt@rt.dk

Lisbeth Knopper
Skuespiler/dramatiker/instruktør

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: lisbeth@rt.dk

Nanni Lorenzen
Skuespiller

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: nanni@rt.dk

Chris Nielsen
Teknisk chef

Tel.nr.: 26 16 18 26

Email: chris@rt.dk

Bjarke Jensen
Tekniker

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: bjarke@rt.dk

Tommy Villadsen Søgaard
Bar- og foyeransvarlig

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: tommy@rt.dk

Flemming Christensen
Servicemedarbejder

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: flemming@rt.dk

Bestyrelsen for Randers Teater

JES WEYHE GRØNBÆK
Formand
Advokat, Ret&Råd Grønbæk&Huuse

STEEN BUNDGAARD
Næstformand
Byrådsmedlem (A), Randers
Formand for Skole- og uddannelsesudvalget

HENRIK VESTERGAARD FRIIS
Bestyrelsesmedlem
daglig leder af Live Art Danmark

RINA VALEUR SIMONSEN
Bestyrelsesmedlem
sekretariatsleder i SEGES

ANDERS BUHL-CHRISTENSEN
Bestyrelsesmedlem
Byrådsmedlem (V), Randers
formand for Børne- og familieudvalget

LISBETH KNOPPER
Bestyrelsesmedlem, medarbejdervalgt
Skuespiller, dramatiker, instruktør